مدیر حوزه‌های علمیه خواهران در پیامی فرارسیدن میلاد حضرت عیسی(ع) و سال نو میلادی را به پاپ فرانسیس تبریک گفت

شناسه نوشته : 27872

1399/02/27

تعداد بازدید : 306

 مدیر حوزه‌های علمیه خواهران در پیامی فرارسیدن میلاد حضرت عیسی(ع) و سال نو میلادی را به پاپ فرانسیس تبریک گفت
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران در پیامی فرارسیدن میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و همچنین آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی را به پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری کوثر، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران به مناسبت آغاز سال نو میلادی پیام تبریک صادر کرد.

متن پیام به شرح زیر است:

عالي‌جناب پاپ فرانسيس اول ‏
رهبر محترم کاتوليک هاي جهان

ما مسلمانان مفتخریم به پیروی از پیامبری که در کلامش حضرت عیسی بن مریم را برادر خود خطاب فرموده  و این سیره، امروز همچنان در بین همه ایرانیان مسلمان پا برجاست و هموطنان مسیحی خویش را همچون برادر و عضو یک خانواده می‌دانند.

بعد از اهدای سلام و احترامات خدمت آن جناب، فرارسیدن ميلاد با سعادت حضرت عيسي بن مريم «عليه السلام» پيام آور صلح و مهرباني و آغاز سال 2020 ‏ميلادي را به جنابعالي و پيروان راستينش، در سراسر گيتي و برادران و خواهران مسیحی کشورمان تبريک و تهنيت عرض مي‌نمايم‎.‏

مسیح، پیامبر دوستی، برادری و مبشر صلح و عدالت در سراسر جهان است. که بی‌شک بازگشت بشریت به آموزه‌های سعادت بخش آسمانی و الهی آن پیامبر راستین موجب تقویت همدلی و تعامل بین ملت‌ها و استقرار صلح و ثبات جهانی، و نویدبخش گرایش بشریت به حقیقت و عدالت‌خواهی و عدالت پروری خواهد بود‌.

اميد است رهبران اديان الهي در سراسر جهان بتوانند با تکيه بر اشتراکات ديني، به وظيفه مهم خويش که همانا پيام‌آوري صلح، نوع دوستي، اتحاد و عدالت است عمل نمايند و جهاني عاري از خشونت و افراطي‌گري را به ارمغان آورند‎.‏

ضمن آرزوی سلامتی جناب‌عالی و توفیق روزافزون برای تمام مسیحیان عزیز، سالی مملو از صلح و آرامش را برای تمام ابنای بشری آرزو دارم.