نشست علمی بررسی ابعاد شخصیتی حضرت زهرا(س) به صورت وبینار و به همت بخش بین الملل روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد.

شناسه نوشته : 29150

1399/10/24

تعداد بازدید : 87

نشست علمی بررسی ابعاد شخصیتی حضرت زهرا(س) به صورت وبینار و به همت بخش بین الملل روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران(کوثر)، نشست علمی بررسی ابعاد شخصیتی حضرت زهرا(س) پیش از ظهر امروز 20 دی ماه 1399 به همت بخش بین الملل روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران و به صورت وبینار از تلویزیون اینترنتی کوثر برگزار شد.

در این نشست رقیه حق گویان، از طلاب و پژوهشگران حوزه علمیه خواهران با بیان این که سخن گفتن از حضرت فاطمه(س) با توجه به عظمت ایشان بسیار دشوار است و اگر تنها یک دلیل وجود دارد که عشق در جهان هست، آن دلیل محبت پیامبر به دخترش است، اظهار داشت: از عایشه نقل شده که: هر گاه رسول خدا از مسافرت بر می‌گشت، گلوى فاطمه را می‌بوسید و می‌فرمود: بوى بهشت را از او استشمام می‌کنم.

وی افزود: همچنین نقل شده است که هر گاه رسول خدا(ص) می خواست به مسافرت برود، فاطمه(س) آخرین کسی بود که پیامبر با او خداحافظی می کرد و هنگامی که از مسافرت بر می‌گشت اول از همه به منزل فاطمه(س) وارد می‌شد، حضرت او را در آغوش می گرفت و می بوسید. پیامبر آنقدر فاطمه را دوست داشت که مردم حیرت می کردند.

امام باقر و امام صادق فرمودند: رسول خدا(ص) نمی‌خوابید، مگر بعد از آنکه صورت فاطمه(ص) را می‌بوسید و صورت خود را روى سینه فاطمه می‌گذاشت و براى او دعا می‌کرد.

این طلبه پژوهشگر ادامه داد: عشق پیامبر به دخترش فاطمه(س) در دوران جاهلیتی که اعراب دختران خود را زنده به گور می کردند، نه تنها زندگی دختران زیادی را نجات داد بلکه باعث شد انسانیتشان به رسمیت شناخته شود.

در ا