برگزاری گفتمان حوزوی دانشجویی با عنوان چالش‌ها و آسیب‌های فضای مجازی در مجتمع کوثر تهران

شناسه خبر : 17276

1394/01/17

تعداد بازدید : 293

گفتمان حوزوی دانشجویی با عنوان چالش‌ها و آسیب‌های فضای مجازی در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر تهران برگزار شد.
در این گفتمان حجت‌الاسلام مداحی، استاد دانشگاه به بیان نحوه شکل‌گیری، اتفاقات و حقایق فضای مجازی پرداخت.
وی با بیان این‌که نخستین اتصال شبکه اینترنت در آمریکا به جهت استحکام و مقاومت نیروی هوایی انجام شد، گفت: 18 سال بعد، پروژه اینترنت به عنوان پروژه اقتصادی و تجاری رونمایی شد و 4 سال بعد در اختیار عموم قرار گرفت.
استاد دانشگاه با اشاره به این‌که شبکه‌های جهانی با هزینه‌های میلیاردی درصدد انحراف جوانان و تحریف دین هستند، به بیان مقام معظم رهبری اشاره کرد که فرمودند: می‌خواهند شما و میزان حساسیت‌های شما را بشناسند، تا بتوانند راحت‌تر با شما مبارزه کند.
حجت‌الاسلام مداحی افزود: رهبر معظم انقلاب سال 69 برای نخستین بار فرمودند: دشمن در فضای جنگ نرم روی عقاید ما کار می‌کند تا راحت‌تر مبارزه کند.
وی اظهار کرد: تعریف ارتش آمریکا از جنگ نرم، استفاده دقیق و طراحی شده از تبلیغات، یا هر چیز دیگری است که روی عقاید، تمایلات، احساسات و رفتار تأثیرگذار باشد. از این رو است که جنگ نرم در سبک زندگی ما نیز جریان دارد و حتی خوراک و پوشاک ما نیز متأثر از فرهنگ غرب است و از دستورات اسلام و معصومان(ع) فاصله گرفته است.
استاد دانشگاه نخستین تغییر در سبک زندگی مردم ایران را از اواخر دوره قاجار و با روی کار آمدن حکومت پهلوی معرفی کرد و ادامه داد: مصرف زیاد دارو در ایران از همان زمان آغاز شد که سبب تغییر مزاج  و رواج انواع بیماری‌ها بین مردم ایران شد.
وی ویژگی‌های جنگ نرم را عدم وجود مرزبندی، حضور کامل در زمین دشمن، اشراف کامل دشمن بر زمین خود و تسلط دشمن بر ما هنگام خروج از زمین بازی دانست.
حجت‌الاسلام مداحی سیستم عامل‌ها و شبکه‌های موجود در فضای مجازی را با توجه به تعداد کاربرهای میلیونی و بعضا میلیاردی آنها، بانکی اطلاعاتی و کامل برای دشمن دانست و خاطرنشان کرد: مالک اصلی این شبکه‌ها و فیس‌بوک رژیم صهیونیستی است و ما در واقع به رونق اقتصادی این شبکه‌ها دامن می‌زنیم.
وی با معرفی سرویس‌های جست‌وجوگر ایرانی و ملی به جای سرویس‌های بین‌المللی، به بیان مقام معظم رهبری اشاره کرد که فرمودند: «اینترنت از نعم بزرگ الهی است، اما در کشور ما یک نقمت بزرگ است، چون مثل یک سگ وحشی است که اگر بپرسیم قلاده اش کو، بگویند سفارش دادیم بسازند».