ظهر امروز در قم صورت گرفت؛

بازدید رییس مرکز ملی فضای مجازی از مرکز داده امین حوزه‌های علمیه خواهران

شناسه خبر : 22869

1394/10/17

تعداد بازدید : 630

بازدید رییس مرکز ملی فضای مجازی از مرکز داده امین حوزه‌های علمیه خواهران
رییس مرکز ملی فضای مجازی کشور با حضور در قم از از مرکز داده امین(دیتاسنتر) حوزه‌های علمیه خواهران کشور بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، ابوالحسن فیروزآبادی، رییس مرکز ملی فضای مجازی و دبیر شورای عالی فضای مجازی ظهر پنجشنبه 17 دی‌ماه 94  در بازدید از مرکز داده امین(دیتاسنتر) حوزه‌های علمیه خواهران کشور در قم با بیان این‌که امروز اقدامات بسیار مثبت و کم‌نظیری در کشور از لحاظ نوع اتقان تکنیکی  در قم صورت پذیرفته است، گفت: یکی از این پیشرفت‌ها مرکز داده امین حوزه‌های علمیه خواهران است که با استانداردهای بالایی تشکیل شده و از بهترین‌ قطعات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در آن استفاده شده است.

رییس مرکز ملی فضای مجازی کشور ادامه داد: این مرکز ظرفیت عظیمی است که در شهر مقدس قم ایجاد شده که امیدوار هستیم شاهد گسترش این ظرفیت بزرگ در کشور باشیم.

در این بازدید علی طائی‌زاده، رییس مرکز داده امین(دیتاسنتر) حوزه‌های علمیه خواهران کشور نیز به قابلیت‌های این مرکز اشاره کرد و گفت: مرکز داده امین از حملات اینترنتی و اتفاقاتی که در دیتاسنترهای خارجی برای مراکز بزرگ اسلامی می‌افتد، پیشگیری می‌کند و دارای امنیت چندلایه در زیرساخت ساختمانی و حفاظت الکترومغناطیسی است.

وی افزود: بعد از پیشرفت پروژه در حین طراحی سعی کردیم مرکز را منطبق با استانداردهای جهانی برای نجات از بحران طراحی کنیم.

رییس مرکز اطلاعات و فناوری حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به اینکه مرکز داده امین در یک فاصله مطمئن از پایتخت برای حوادث احتمالی در خدمت مراکز و مؤسسات است، بیان کرد: این مرکز ۲ هزار سرور را در خود جای می‌دهد و تا دو برابر قابلیت توسعه دارد.

وی ادامه داد: مرکز داده امین بخشی از شبکه ملی اطلاعات کشور است که هدف اصلی آن پشتیبانی از اقدامات اثرگذار طلاب علوم دینی در فضای مجازی است.

طائی‌زاده همچنین به شبکه‌های کوثرنت و کوثر بلاگ اشاره کرد و افزود: این شبکه‌ها با توجه به ضرورت وجود طلاب در فضای مجازی که رهبری فکری جامعه را بر عهده دارند ایجاد شده است و این امکان را ایجاد می کند تا طلاب بتوانند فضای فکری فضای مجازی را نیز در دست بگیرند و پاسخگوی مخاطبان و حاضران در این عرصه باشند.

گفتنی است، در این بازدید همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین محمودرضا جمشیدی، مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور نیز گزارشی از فعالیت حوزه‌های علمیه خواهران و طلاب فعال در این مرکز در فضای مجازی ارائه داد.

اخبار مرتبط