مدیر حوزه‌های علمیه برادران:

حوزه علمیه خواهران گام های بزرگی برداشته است

شناسه خبر : 42206

1396/02/12

تعداد بازدید : 162

حوزه علمیه خواهران گام های بزرگی برداشته است
مدیر حوزه‌های علمیه براداران گفت: حوزه خواهران گام‌های بزرگی به پیش برداشته باید به تولید، توزیع و تبلیغ اندیشه اسلامی بپردازد حوزه باید مظهر خانواده پاک،‌ ازدواج درست و تربیت صحیح فرزندان باشد.
آیت‌الله علیرضا اعرافی در نشست سراسری مدیران و مؤسسان حوزه‌های علمیه خواهران کشور که در سالن همایش مرکز فقهی ائمه اطهار برگزار شد، اظهار کرد: حوزه‌های علمیه در برابر چالش‌های زندگی بشر، مصائب و مشکلات بشر وظیفه دارند رهبری نیز بر این امر تأکید داشتند.
وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی تحولی فرهنگی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی ایجاد کرد و اصل انقلاب اسلامی برآمده از اندیشه دینی است.
مدیر حوزه‌های علمیه برادران با اشاره به مطالب مطرح شده در کتب روایی و منابع دینی گفت:‌ تعالیم دینی در برابر آلام و رنج‌ها مورد تأکید قرار گرفته و در حوزه‌های علمیه باید حساسیت اجتماعی وجود داشته باشد.
وی عنوان کرد: در این بخش باید به کاهش آلام و رنج‌ها پرداخت، انسان باید در برابر رنج‌های دیگران در تکاپو باشد باید در نظر داشت زندگی بشر با معنویت گره خورده است.
آِیت الله اعرافی با بیان اینکه وجود آسیب‌ها و شرارت‌ها در دینداری مردم تأثیرگذار است گفت: مدیریت معنوی و تبلیغ دینی را وظیفه حوزه می‌دانیم و باید در نظر داشت حوزه عصر انقلاب با حوزه عصر انزوا تفاوت دارد.
وی خاطرنشان کرد: امروز دوران چالش‌های بزرگ است و حوزه‌های علمیه وظیفه دارند در سطحی بالاتر از چالش‌ها بیندیشند بنابراین باید در این عرصه پیشگام باشیم.
مدیر حوزه‌های علمیه برادران با اشاره به چالش‌های موجود در غرب گفت: تفاوت بین کشورها مهم‌ترین آسیب مطرح می‌شود به عنوان مثال در کشورهای آفریقایی افرادی به دنبال لقمه نانی هستند در حالی که سرمایه‌های بزرگ در آمریکا و کشورهای دیگر به مصارف پوچ می‌رسد.
وی عنوان کرد: دشمنان از طرفی فشار بر انرژی هسته‌ای سالم یک کشور وارد می‌کنند و از طرفی ترامپ پروژه تحقیقاتی برای تولید سلاح اتمی گرفته و باید در نظر داشت تروریسم برگرفته از تفکر غربی است.
آیت الله اعرافی خاطرنشان کرد: کتاب‌هایی که در غرب تدریس می‌شود برگرفته از جنگ و خشونت است و امروز بشر با آسیب‌های فراوانی مواجه است و در برابر آنها باید بتوانیم نقش‌آفرینی کنیم.
وی با بیان اینکه حوزه‌های علمیه باید به مبارزه با آسیب‌ها بپردازند، گفت:‌ دنیایی از کار در تولید اندیشه تمدنی و اسلامی نیاز است تا به وسیله آن به پیاده‌سازی، تبلیغ و ترویج اندیشه اسلامی پرداخته شود.
مدیر حوزه‌های علمیه برادران با اشاره به مقوله زن و خانواده عنوان کرد: باید به موضوعات حقوق زن، فرزندان، جامعه و خانواده توجه داشت این امر مترقی‌ترین اندیشه و نظام حقوق اسلامی است.
وی خاطرنشان کرد: حوزه خواهران گام‌های بزرگی به پیش برداشته باید بیش از این به تولید، توزیع و تبلیغ اندیشه اسلامی بپردازد حوزه باید مظهر خانواده پاک،‌ ازدواج درست و تربیت صحیح فرزندان باشد.