«سید محمد حسینی»:

خواهران طلبه باید بتوانند با توده‌های مردم ارتباط برقرار کنند

شناسه خبر : 44357

1396/03/18

تعداد بازدید : 230

خواهران طلبه باید بتوانند با توده‌های مردم ارتباط برقرار کنند
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن بازدید از غرفه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، اظهار داشت: امروزه نیاز جامعه این مسئله است که در بین بانوان افراد تحصیل کرده و کسانی که به مبانی دینی اشراف و احاطه دارند، پاسخگوی شبهات و ابهامات باشند.
«آقای سیدمحمد حسینی» وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن بازدید از غرفه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، اظهار داشت: خوشبختانه در سال‌های اخیر فعالیت حوزه‌های علمیه خواهران بیشتر شده و ما در سراسر کشور شاهد فعالیت‌های آن ها هستیم.
وی گفت: امروزه نیاز جامعه این مسئله است که در بین بانوان افراد تحصیل کرده و کسانی که به مبانی دینی اشراف و احاطه دارند، پاسخگوی شبهات و ابهامات باشند. در عصری زندگی می‌کنیم که سؤالات و شبهات بسیاری وجود دارد و ایراداتی به مباحث دینی و اعتقادی گرفته می‌شود و در بین مردم سؤالات متعددی به وجود می آورد. مردم به دنبال فردی عالم و اندیشمند می‌گردند تا به این ابهامات پاسخ دهد.
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: حضور مؤثر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در جامعه، این ضرورت را ایجاب می‌کند که در نمایشگاه قرآن کریم غرفه‌ای داشته باشند تا عموم مردم نیز با فعالیت‌ حوزه‌های علمیه خواهران از نزدیک آشنا شوند. چه بسا مشاهده همین فعالیت‌ها آنها را ترغیب می‌کند که در حوزه‌های علمیه خواهران مشغول به تحصیل 
گردند. 
وی با بیان این که بانوان بدانند که می‌توانند عناصر مؤثری در اجتماع خودشان باشند ادامه داد: خواهران طلبه باید بتوانند با توده‌های مردم ارتباط برقرار کنند؛ هنر در این است که کسانی را که با ما فاصله دارند و ممکن است فقط ظواهرشان متفاوت باشد را جذب کنیم. باید با مباحث مستدل به گونه‌ای آن ها را قانع کنیم که ملتزم به شعائر الهی شوند.
اقای حسینی گفت: با وجود اینکه جامعه ما جامعه ای اسلامی است، اما شاید همه مردم آن تعهد و پایبندی لازم را نداشته باشند. باید آن ها را در فرصت‌هایی مانند نمایشگاه قرآن کریم دریابیم و حداقل جرقه‌های حق جویی را در ذهنشان ایجاد کنیم تا به دنبال تحقیق بیشتر بروند. شاید فرصت و مجال این نباشد که بتوانیم بحث‌های خیلی عمیق را در نمایشگاه قرآن مطرح کنیم ولی همین که مردم بدانند مراکز و کانون‌هایی وجود دارد که می‌توانند نیازهای آن ها را برطرف کنند، امری بسیار مفید است.
وی اظهار داشت: اینکه خواهران طلبه بخواهند خود را محدود به فضای حوزه‌های علمیه و صرفاً جمع نیروهای متدین کنند، نمی‌توانند کارآیی زیادی داشته باشند. بالاخره ما با ۸۰ میلیون جمعیت مواجه هستیم و باید این جاذبه و توانایی را داشته باشیم تا حتی کسانی هم که فاصله زیادی با معارف دینی گرفته‌اند را به مسیر صحیح هدایت کنیم.