دومین مرکز پژوهش های اسلامی کشور در گرگان افتتاح شد

شناسه خبر : 59044

1397/02/06

تعداد بازدید : 166

دومین مرکز پژوهش های اسلامی کشور در گرگان افتتاح شد
دومین مرکز پژوهش های اسلامی کشور در مدرسه علمیه و عالی و تخصصی الزهرا (سلام الله علیها) گرگان و با حضور معاون پژوهش حوزه های علمیه خواهران کشور افتتاح شد.

دومین مرکز پژوهش های اسلامی کشور و نخستین مرکز در استان گلستان، امروز (5 اردیبهشت) در مدرسه علمیه و عالی و تخصصی الزهرا (سلام الله علیها) گرگان افتتاح شد.

در این مرکز که به همت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و موسس مدرسه علمیه و عالی و تخصصی الزهراء(س) گرگان تاسیس شد، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر حصاری معاون پژوهش حوزه های علمیه خواهران کشور، نماینده ولی فقیه در استان گلستان، حجت الاسلام والمسلمین وردانی مدیر حوزه علمیه خواهران استان، جمعی از مدیران ارشد استان، جمعی از مدیران و معاونین مدارس علمیه استان، طلاب و نیز  اصحاب رسانه حضور داشتند.

این مرکز با هدف استفاده و بهره گیری از توان و قابلیت های علمی بانوان فرهیخته و دانش آموخته مدارس علمیه استان گلستان، ایجاد فضای علمی و پژوهشی اختصاصی و متناسب برای خواهران حوزوی و پژوهشگر دانش آموخته در مدارس استان و متمرکز نمودن پژوهشگران خواهر حوزوی در فضای علمی و پژوهشی راه اندازی شده است.

 همچنین پاسخگویی به نیازهای علمی، تخصصی و تحقیقاتی دستگاه ها، مراکز و نهادهای حوزوی و غیرحوزوی در سراسر استان، ارتقاء سطح تعامل با مراکز و نهادهای علمی، پژوهشی، سیاست راهبردی در ایجاد صف پژوهشی، سازمان دادن پژوهش ها در بستر بومی و مذهبی استان و همچنین ایجاد گروه های میان رشته ای و توجه به نیازهای علمی و پژوهشی استان از افق های پیش روی نخستین مرکز پژوهش های اسلامی در استان است.