نگاه مرکز خدمات حوزه به طلاب خواهر و برادر یکسان است

شناسه خبر : 63167

1397/05/28

تعداد بازدید : 418

نگاه مرکز خدمات حوزه به طلاب خواهر و برادر یکسان است
مرکز خدمات حوزه مرکزی حمایتی است و تلاش می‌کند تا خدماتش هدفمند و رسالت محور باشد و همه طلاب و روحانیون در یک سطح نگاه شود و طبق ضوابط به آن‌ها خدمات دریافت کنند.
  به گزارش ستاد خبری چهاردهمین اجلاس سراسری مدیران مدارس علمیه خواهران حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن ربانی در جمع مدیران مدرسه‌های علمیه خواهران با ابراز تشکر از برگزارکنندگان چنین اجلاسی، اظهار داشت: امام حسن عسکری(ع) به نقل از پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند اگر کسی تلاش کند کسانی که ازنظر امام شناسی و تبعیت از امام زمان خود ضعیف شده‌اند حمایت کند مژده باد بر او که رفیق رسول‌الله است.
وی نگاه مرکز خدمات حوزه‌های علمیه را به مدرسه‌های علمیه خواهران ویژه دانست و گفت: مرکز خدمات حوزه مرکزی حمایتی است و تلاش می‌کند تا خدماتش هدفمند و رسالت محور باشد و همه طلاب و روحانیون در یک سطح نگاه شود و طبق ضوابط به آن‌ها خدمات دریافت کنند.
مدیر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه تأکید کرد: مرکز خدمات حوزه با توجه به عدالت به مناطق محروم نگاه ویژه دارد و در شرایط خاص به نیازمندی‌های طلاب نگاه می‌کند و بر این اساس خدماتی که به برادران داده می‌شد برای خانم‌های طلبه نیز ارائه می‌شود.
وی به بیمه اساتید اشاره کرد و گفت: بر اساس سطح‌بندی، اساتید بیمه‌شده و نسبت به خواهران ممتاز از 3 سال قبل امتیازهای خاص داده‌شده و همچنین به خواهران و برادران مجرد هدایایی تخصیص داده شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین ربانی ارائه خدمات را منوط به ارائه فعالیت طلبه دانست و ادامه داد: باید طلابی که مشغول فعالیت‌های طلبگی هستند و آماری نسبت به آن‌ها نداریم و در حدود 2 هزار نفر هستند شناسایی شوند تا از مرکز خدمات حوزه استفاده کنند.
وی ارائه خدمات و بیمه را مشمول ضوابط خاص اعلام کرد و گفت: بیمه مرکز خدمات بیمه اختیاری در مقابل بیمه اجباری است. بیمه  اجباری مزایایی دارد که بیمه اختیاری ندارد و اولین شرط این بیمه اجباری داشتن حداقل حقوق کارگری است و به علت پایین بودن بعضی حقوق شاغلین امکان بیمه اجباری نداریم.
وی خاطرنشان کرد: مرکز خدمات مدیریت حوزه نگاهی مساوی به طلاب خواهر و برادر دارد و امیدواریم با کمک همه مراکز و ضوابط موجود مشکلات مدارس علمیه خواهران را رفع کنیم.