ایجاد فرهنگ مدرسه‌محوری از اهداف اجلاس سراسری مدیران مدارس علمیه خواهران بود

شناسه خبر : 63170

1397/05/30

تعداد بازدید : 292

ایجاد فرهنگ مدرسه‌محوری از اهداف اجلاس سراسری مدیران مدارس علمیه خواهران بود
معاون ارتباطات حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه یکی از اهداف اجلاس، ایجاد فرهنگ مدرسه‌محوری در حوزه‌های علمیه خواهران بود افزود: تحقق مدرسه‌محوری نیاز به زمان دارد و ممکن است چندین ماه و حتی چندین سال برای ایجاد این فرهنگ زمان نیاز باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد واحدی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری –اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به برگزاری چهاردهمین اجلاس سراسری مدیران مدارس علمیه خواهران اظهار کرد: خوشبختانه چهاردهمین اجلاس سراسری مدیران مدارس علمیه خواهران با موفقیت به پایان رسید و به نتایج بسیار خوبی در زمینه مدرسه‌‌محوری دست پیدا کردیم که امیدوارم این نتایج زمینه‌ را برای تحقق مدرسه‌محوری فراهم کند.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف اجلاس، ایجاد فرهنگ مدرسه‌محوری در حوزه‌های علمیه خواهران بود افزود: تحقق مدرسه‌محوری نیاز به زمان دارد و ممکن است چندین ماه و حتی چندین سال برای ایجاد این فرهنگ زمان نیاز باشد.

معاونت ارتباطات حوزه‌های علمیه خواهران خاطرنشان کرد: تصمیم‌گیری مدیران مدارس علمیه خواهران از دیگر اهداف این اجلاس بود و مصوباتی نیز در این زمینه داشتیم بنابراین باید گفت که اهداف اجلاس متفاوت بود و تحقق هر هدف نیاز به برنامه‌ریزی و زمان خاصی دارد.

وی با اشاره به اهمیت ثبات کادر مدارس برای تحقق مدرسه‌محوری ادامه داد: بدون تردید هر طرح و برنامه‌ای که ارائه می‌شود، تهدید‌ها و فرصت‌هایی را به همراه دارد اما ثبات نیروی انسانی برای کارهای تربیتی و فرهنگ ضروری است و اگر به این مسئله مهم توجه نشود، نمی‌توانیم به هدف اصلی خود که تربیت نظام‌‌مند طلاب است، دست پیدا کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین واحدی در پایان گفت: متاسفانه یکی از مشکلات حوزه‌های علمیه خواهران عدم‌ ثبات مدیران مدارس بوده است و این از آسیب‌هایی است که باید برطرف شود چراکه مدارس موفق کشور در ۱۰۰ سال اخیر از مدارسی بودند که ثبات مدیریتی داشتند.