آیین عقد نکاح یک زوج در فروشگاه نشر هاجر برگزار شد

شناسه خبر : 94202

1399/05/02

تعداد بازدید : 24

آیین عقد نکاح یک زوج در فروشگاه نشر هاجر برگزار شد
مدیر عامل نشر هاجر از برگزاری آیین عقد نکاح یک زوج در فروشگاه این مرکز خبر داد و افزود: توجه به بنای مقدس خانواده و حمايت و هدايت آن به جايگاه واقعي خود، موجب اصلاح خانواده بزرگ انسانی می شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر، احمد شایانفر در حاشیه برپایی مراسم فرهنگی و اجتماعی آیین عقد نکاح زوجی در فروشگاه نشر هاجر در گفت و گو با اصحاب رسانه اظهار کرد: این مرکز تخصصی کتاب ویژه زن و خانواده هفته گذشته به مناسبت هفته حجاب و عفاف با حضور حجت الاسلام و المسلمین بهجت پور مدیر حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور افتتاح شد و به برکت سالروز ازدواج سراسر نور امام علی(علیه السلام) و حضرت زهرا(سلام الله علیها) نیز مراسم معنوی ازدواج در این مرکز برپا شد.

وی خانواده را رکن اساسي جامعه اسلامي دانست و افزود: توجه به بنای مقدس خانواده و حمايت و هدايت آن به جايگاه واقعي خود، موجب اصلاح خانواده بزرگ انسانی و غفلت از آن نیز موجب دور شدن از حيات حقيقي و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است.

مدیرعامل نشر هاجر با تاکید بر لزوم تلاش جهت سعادتمندی خانواده افزود: دستيابی به اين مهم تنها از طريق شناسايی کامل عوامل تحکيم بنيان خانواده امکان پذير است و نشر هاجر توانسته با برخورداری از بیش از هزار و 100 عنوان کتاب تخصصی پیرامون زن و خانواده از 70 ناشر ممتاز کشور بخشی زیادی از این کاستی ها را جبران کند و نسبت به ارتقای سطح آگاهی های عمومی جامعه نیز نقش موثری داشته باشد.

وی افزود: نشر هاجر به عنوان ناشر برگزیده و تخصصی کتاب زن و خانواده با بیش از 2 دهه فعالیت توانسته با ظرفیت علمی، پژوهشی و تحقیقاتی خود در حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور و حمایت از پایان نامه ها و آثار مکتوب طلاب، فضای علمی ارزشمندی را با محور زن و خانواده احیا کند و مرجعی برای این قبیل آثار باشد.

شایان فر با بیان اینکه به منظور ارتقای سطح آگاهی های فردی زوجین نسبت به فریضه  مهم ازدواج، برگزاری مراسم عقد در مرکز هاجر در اولویت قرار گرفت، افزود: به مناسبت روز ازدواج با دعوت از زوجی جوان، ضمن اهدای هدایایی ارزشمند از کتب مورد نیاز خانواده، این روز مبارک گرامی داشته شد.
وی ادامه داد: خانواده هایی که  در آغاز زندگی خود با هدف ارتقای سطح آگاهی های فردی و اجتماعی، کتاب را در سبد زندگیشان قرار می دهند بدون تردید مسیر بلند زندگی خود را نیز به خوبی، محبت، معرفت و اخلاق طی خواهند کرد زیرا بسیاری از معضلات موجود در جامعه بر اثر بی اطلاعی و عدم شناخت صورت می گیرد و نشر هاجر بر حسب وظیفه ای که دارد به دنبال تحکیم خانه و خانواده با رویکرد سبک زندگی اسلامی است.
لازم به ذکر است معاون فرهنگی و تربیتی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران و جمعی از مدیران این معاونت، مدیرعامل نشرهاجر و همچنین خانواده زوجین با حضور عاقد با پوشش شایسته رسانه های تصویری و شنیداری در این مراسم باشکوه و معنوی حضور داشتند، همچنین زوجین با انتخاب خود برخی از آثار تخصصی زن و خانواده را به عنوان هدیه دریافت کردند.