اهتمام به امور اسلامی مهمترین ویژگی شهید سردار سلیمانی است

شناسه خبر : 94408

1399/05/09

تعداد بازدید : 14

اهتمام به امور اسلامی مهمترین ویژگی شهید سردار سلیمانی است
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اهتمام به امت و امور اسلامی را مهمترین ویژگی شهید سردار سلیمانی دانست و افزود: شهید سلیمانی در محور نگاه اجتماعی به مسائل، زندگی خود را به زندگی دیگران پیوند دادند.

به گزارش خبرگزاری کوثر، حجت الاسلام والمسلمین حمید پارسا نیا در نشست مجازی آئین اختتامیه درنگ طلبگی در وصیت نامه شهید سردار سلیمانی با بیان اینکه رزق در نزد خداوند است،‌ افزود: زمانیکه شهید عندالله است، در همه جا حضور دارد و رزق او از ناحیه حق می باشد.

وی پرداختن به شخصیتی از جمله شهید سلیمانی را دارای صور مختلف دانست و افزود: شهید سلیمانی سلوک و وجود خود و هر آنچه را که آموخته بود در این وصیت نامه به دیگران ارائه می دهد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه شهید سلیمانی با اسلام زیسته است، تصریح کرد: این شهید بزرگوار فردی نبوده است که تنها بخشی از حیاتش را به ایمان اختصاص دهد بلکه همه زندگی ایشان، سلوکش بوده است و همچنین عارفی نبودند که عزلت بگزینند بلکه در متن زندگیشان خداوند را جستجو کردند.

وی اهتمام به امت و امور اسلامی را مهمترین ویژگی شهید سردار سلیمانی دانست و افزود: شهید سلیمانی در محور نگاه اجتماعی به مسائل، زندگی خود را به زندگی دیگران پیوند دادند.

حجت الاسلام پارسا نیا توجه به مساله ولایت را امری مهم دانست و اظهار داشت: مساله اقتدار امت اسلامی و اهتمام به امور اسلامی و در کانون آن شخصی که دارای این اقتدار باشد مورد توجه است.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی در چندین فراز به مساله امامت و رهبری جامعه اسلامی توصیه می کند، افزود: ایشان در آغاز وصیتنامه خود می  گوید که خدایا تورا شکر می کنم که مرا در چنین ایامی نگاه داشتی، در ایامی که امت حضور خود را با خمینی(ره) عزیز تجدید می کند من را در این عصر متولد کردی.

عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) با بیان اینکه چیزی خطرناک تر از غفلت نسبت به نعمت هایی که در آن هستیم وجود ندارد.

وی بیان کرد: در امت اسلام بودن و عزت و اقتداری که امت اسلامی پیدا کرده است نیازمند شکرگذاری می باشد و نباید از آن غفلت کرد.