نشست برخط معاونان آموزش حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد

شناسه خبر : 97826

1399/08/17

تعداد بازدید : 385

نشست برخط معاونان آموزش حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد
طلابی که بعد از کرونا به حوزه آمده‌اند، متفاوت هستند زیرا محیط مدرسه علمیه و استاد را تجربه نکرده‌اند و از این امکان بی‌بهره‌اند.

به گزارش خبرگزاری کوثر در این نشست که پنجشنبه 15 آبان‌ماه برگزار شد، حجت‌الاسلام مجتبی فاضل معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران از رسول اکرم(ص) به عنوان یکی از چهره‌های برجسته در موقعیت‌های فکری و فرهنگی یاد کرد و افزود: به همین دلیل خداوند بر اهداف و اعتقادات ایشان صحه گذاشته و فرموده است:‌ رسول اکرم(ص) دارای اسوه حسنه است.
وی با اشاره به مولفه‌های موفقیت رسول گرامی اسلام به عنوان یک معلم، یکی از موفقیت‌های ایشان را در نرم‌خویی و اخلاق پسندیده دانست و گفت: یکی از نشانه‌های موفقیت ایشان خلق عظیمشان است.
وی مولفه دیگر در موفقیت پیامبر(ص) را عقلانیت آموزه‌های ایشان دانست و گفت: دستورات پیامبر(ص) از عقلانیت فراوانی برخوردار بود.
وی پشت‌گرمی و خستگی‌ناپذیری، مایوس نشدن، قاطعیت و صلابت در اصول، تدبر و برنامه‌ریزی و داشتن صحابه و یاران فداکار را از ویژگی‌های دیگر پیامبر(ص) یاد کرد.
معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران اظهار امیدواری کرد اساتید حوزه‌های علمیه خواهران به این صفات پسندیده رسول اکرم(ص) نزدیک شوند.
وی در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه شرایط فعلی بیماری کرونا مسبوق به سابقه نبوده است، گفت: سامانه مدرس با هدف آموزش غیرحضوری در این ایام راه‌اندازی شد و با اعتماد و همراهی اساتید و مدیران از این سامانه بهره‌برداری شد.
حجت‌الاسلام فاضل با اشاره به قابلیت‌های سامانه مدرس اضافه کرد: ما به دنبال تولید بسته‌های مهارت فعالیت در فضای مجازی هستیم تا مهارت اساتید در فضای مجازی را تقویت کنیم.
وی با اشاره به اهمیت وجود نظام انگیزشی در وضعیت فعلی افزود: نسل طلابی که بعد از کرونا به حوزه آمده‌اند، متفاوت هستند زیرا این نسل محیط مدرسه علمیه و استاد را تجربه نکرده‌اند و از این امکان بی‌بهره‌اند.
معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران افزود: باید به کمک اساتید از این شرایط عبور کنیم، بنابراین از اساتید و مدارس علمیه می‌خواهیم اهتمام ویژه‌ای به خرج دهند.
در این نشست همچنین آقای دکتر علی طائی‌زاده رییس مرکز فناوری اطلاعات حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به قابلیت‌های سامانه مدرس که به آموزش غیرحضوری در ایام همه‌گیری کرونا اختصاص دارد، گفت: سامانه مدرس مبتنی بر ارتباط صوتی و تصویری و دارای ویژگی‌های رقابتی نسبت به سامانه‌های مشابه است.
وی از رایگان شدن پهنای باند سامانه مدرس خبر داد و گفت: برای کمک به استقرار این سامانه دوره آموزشی را به همراه آزمون با مشارکت 6800 نفر از اساتید برگزار کردیم.
رییس مرکز فناوری اطلاعات حوزه‌های علمیه خواهران از راه‌اندازی کلاس مباحثه برای طلاب در این سامانه خبر داد و افزود: پس از راه‌اندازی این سامانه و فعالیت‌های مرتبط با آن، تجربه و مهارت اساتید حوزه‌های علمیه خواهران برای فعالیت آموزشی در فضای مجازی از بسیاری از اساتید دانشگاه‌ها بیشتر است و این مایه خوشحالی است.